Świąteczna biblioteka

Strona główna » Biblioteka » Świąteczna biblioteka

wielkość tekstu: A | A | A

W bibliotece za sprawą dekoracji zrobiło się już świątecznie, wszak dzisiaj – 6 grudnia, dzień św. Mikołaja. A my mamy dla Was kilka cytatów, które – taką mamy nadzieję, przez najbliższe dwa tygodnie wprowadzą Was w świąteczny nastrój i być może skłonią w tym grudniowym czasie do sięgnięcia po książkę.

Biblioteka jest dla mnie niczym ogromne pudło pełne cudownych książek, leżące w Boże Narodzenie pod choinką.
Audrey Niffenegger – Żona podróżnika w czasie

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.
Charles Dickens – Opowieść wigilijna

W najcudowniejsze rzeczy trzeba wierzyć, żeby móc je zobaczyć. W latające renifery i anioły. W pokój na ziemi, dobrą wolę, nadzieję i radość. One są prawdziwe, ponieważ ich istnienie można sobie wyobrazić. Boże Narodzenie to nie jest data w kalendarzu, to jest stan świadomości.
Robert Fulghum – Oo! kilka uwag na temat życia po obu stronach drzwi lodówki

I pomyśl, jakie to dziwne,
że Bóg miał lata dziecinne,
matkę, osiołka, Betlejem.

Jan Twardowski – Naucz się dziwić

Zdrowa dawka Bożego Narodzenia potrafi poprawić nastój bez względu na przyczynę, która spowodowała jego pogorszenie.
Richard Paul Evans – Kręte ścieżki

Ludzie zapomnieli już, co naprawdę oznacza Boże Narodzenie. Niewielu jest takich, jak my, co ciągle pamiętają, że to święta miłości i poświęcenia.
Josephine Cox – Grzechy ojca

Dzielimy się kawałkami czarnego chleba jak opłatkiem. «Abyśmy przeżyli i byli wolni. Abyśmy spotkali naszych bliskich żywych i zdrowych»...
Sylwia Winnik – Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945

Kiedyś Sempere sprawił mi na Boże Narodzenie najlepszy prezent, jaki dostałem w życiu. Była to książka postarzała od wzruszeń i zaczytana do cna.
Carlos Ruiz Zafón – Gra anioła

– Zreasumujmy. Barszcz jest. Uszka są. Kutia jest. Kapusta z grzybami jest. Karpia wyjęłaś?
Pod panią Borejko ugięły się nogi.
– Nie! – jęknęła.
– Ale ja wyjąłem – rzekł roztargnionym tonem ojciec Borejko, nie odrywając wzroku od książki. – Zważ, Milu, na ile nieoczekiwanych sposobów przejawia się moja miłość.
Małgorzata Musierowicz – Noelka

Mój tato był duchownym i to dzięki niemu Boże Narodzenie było dla mnie tak ważne, nawet nie w sensie religijnym. Ojciec myślał o nim, jako "nadziei na poprawę". Tak to tłumaczył. Było to coś w rodzaju przypomnienia, kim moglibyśmy być. Teraz się po prostu dostaje prezenty.
Zadie Smith – O pięknie

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Cyprian Kamil Norwid – Opłatek

– Ale… święta się skończyły.
– Och, nie, święta nigdy się nie kończą, jeśli nie chcesz. – Pochyliła się nad ladą i wsparła podbródek na dłoni. – Święta to stan umysłu.
Lauren Myracle – W śnieżną noc

Jutro, Panie Boże, jest Boże Narodzenie. Nigdy nie kojarzyłem, że to są Twoje urodziny. […] Teraz, kiedy już jesteśmy kumplami, co chcesz dostać ode mnie na urodziny?
Éric-Emmanuel Schmitt – Oskar i pani Róża

Im jest się mniejszym, tym Boże Narodzenie jest większe.
Tove Jansson – Córka rzeźbiarza

Święta to nie stół i ozdoby, a ludzie z ich uśmiechami i ciepłymi spojrzeniami. Ludzie są w święta najważniejsi.
Sylwia Trojanowska – Wigilijna przystań

Bożonarodzeniowy nastrój panował tutaj już od początku grudnia i wtłaczał człowieka w inną rzeczywistość, w kolorowy bezczas wypełniony śpiewem i zapachem korzennego ciasta.
Magda Knedler – Nic oprócz strachu

Wszyscy naraz poczuli cudowny gwiazdkowy nastrój. Tę czystą radość, którą kiedyś każdy doświadczał, będąc dzieckiem, a której powracała właśnie w takiej chwili. Spokój i oczekiwanie. Bo święta muszą przynieść coś dobrego, wymarzony, najmilszy prezent.
Agnieszka Krawczyk – Najmilszy prezent

Nawet pośród wojny, zniszczenia i rozpaczy w Wigilię Bożego Narodzenia rozkwitają nadzieja i życzliwość.
Mark Sullivan – Pod szkarłatnym niebem

Boże Narodzenie to największe w świecie przyjęcie urodzinowe, na którym są wszyscy ludzie na tej ziemi.
Jostein Gaarder – Tajemnica Bożego Narodzenia

Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę. Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stojąc przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud.

Szeleszczący papier, szeptane słowa, płonące świece, ozdobione okna, zapach cynamonu i goździków, życzenia napisane na karteczce lub wypowiedziane prosto do nieba, w nadziei, że może się spełnią – Boże Narodzenie, czy się tego chce, czy się nie chce, budzi to wieczne pragnienie cudowności. A cudowność ta nie jest niczym, co można by zdobyć lub zatrzymać, do nikogo nie należy, ale co roku się pojawia, jak coś, co dostaje się w prezencie.
Nicolas Barreau – Sekretne składniki miłości

Ale sam wiesz: kiedy Bóg się rodzi, wokół nas fruwają anioły...
Monika Szwaja – Anioł w kapeluszu

Odzyskał nie tylko to co stracił przed ucieczką do Ameryki, ale i skarb najcenniejszy, wiarę. Wiara ta umocniła swe korzenie w cierpieniach przeszłości, jak mocna sosna, która korzenie swe oparła o szczeliny skalne i stoi niezachwiana jak głaz. Jego syn stał się wybitnym prawnikiem. Matka zaś jego pełni służbę samarytańską, niosąc pomoc potrzebującym. Gdy się zbliża czas Bożego Narodzenia, przychodzą do niej gromady chorych, wynędzniałych i cierpiących. Dla każdego ma ciepłe słowo, dla każdego leży pod choinką skromny upominek, ale najpiękniejszym darem, którym w dzień Wigilii obdarza łaknących, jest nowina, że dla wszystkich cierpiących narodził się Zbawiciel.
Karol May – Boże Narodzenie

Fakt, iż na całej ziemi miliardy ludzi równocześnie świętują to samo, budzi intensywne, krzepiące poczucie więzi z innymi.
Bernard Minier – Nie gaś światła

 

czytano: 461 razy

autor: ekonomik-zawiercie.pl

data dodania: 2021-12-06 20:26:22

Kształcimy w zawodach:

 • technik ekonomista - ucząc się w tym zawodzie możesz uzupełnić swoje umiejętności biorąc udział w kwalifikacyjnym kursie zawodowym i zdobyć również zawód technika rachunkowości
 • technik reklamy - poznasz tajniki wiedzy dotyczącej projektowania reklamy i nauczysz się obsługi programów graficznych
 • technik hotelarstwa - oferujemy naukę w nowoczesnej pracowni hotelarskiej
 • technik organizacji turystyki - jeśli lubisz ludzi, uśmiech nie schodzi z Twojej twarzy, a podróże są Twoją pasją, to jest to zawód dla Ciebie
 • technik handlowiec - ten zawód jest dla Ciebie jeśli jesteś komunikatywny, lubisz negocjować, jesteś samodzielny i dobrze organizujesz swoją pracę

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

 • O tym, co aktualnie dzieje się w naszej szkole można przeczytać w zakładkach: AKTUALNOŚCI, SPORT, SZKOLNY WOLONTARIAT, BIBLIOTEKA.dalej 
 • W Zespole Szkół Ekonomicznych w roku szkolnym 2021/2022 swoje miejsce odnalazło 291 uczniów.dalej 
 • Zespół Szkół Ekonomicznych istnieje od 1934 roku.dalej 
 • Założycielem i pierwszym dyrektorem naszej szkoły był Wacław Chrzanowski.dalej 
 • Od początku istnienia naszej szkoły funkcję dyrektora piastowało dziewięć osób, w tym dwie kobiety.dalej 
 • W czasach przedwojennych nasza szkoła mieściła się w budynku przy ul. Kościuszki. Po wojnie na Placu Dąbrowskiego, a w końcu XX w. przenieśliśmy się do budynku zlokalizowanego przy ul. Rataja 30.dalej 

Zespół Szkół Ekonomicznych
ul. Rataja 30, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 672 24 15
e-mail: ekonomik10@wp.pl

 • IMG_20180424_094837_resized_20180502_070932822
 • IMG_20180424_094833_resized_20180502_070929841
 • IMG_20180423_083808_resized_20180502_070924214
 • IMG_20180423_083750_resized_20180502_070931778
 • IMG_20180423_083659_resized_20180502_070927711
MŁODY CZŁOWIEKU! Stoisz przed wyborem własnej zawodowej przyszłości. POŁĄCZ PASJĘ Z NAUKĄ! Rozwijaj swoje umiejętności, zainteresowania, wiedzę! Ucz się zawodu, który da Ci PRZYSZŁOŚĆ!
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna